به وب سایت شرکت شباهنگ برکت خوش آمدید.
EN

طرح تولید گلوله های فولادی و میلگرد
طرح تولید گلوله های فولادی و میلگرد
کارفرما : شرکت نورد و آلیاژکاران کویر
محل پروژه : کرمان - شهرستان رفسنجان
حجم سرمایه گذاری کل : 173,225میلیون ریال
نوع تولید و ظرفیت تولید : گلوله از فولاد آلیاژی به ظرفیت 25000 تن در سال. میلگرد ساده از جنس فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی به صورت کلاف به ظرفیت 5000 تن در سال.
وضعیت پروژه : در حال اخذ تسهیلات
شرح خدمات انجام شده : تهیه طرح توجیهی

هدف اجرای طرح :

تولید گلوله از فولاد آلیاژی به ظرفیت ۲۵۰۰۰ تن در سال.

تولید میلگرد ساده از جنس فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی به صورت کلاف به ظرفیت ۵۰۰۰ تن در سال.

برنامه¬ریزی آتی جهت صادرات محصول در سال¬های آتی تولید.


توضیحات کلی طرح
گلوله‌های فولادی به روش  فورج

این گلوله ها سخت شده برای آسیاهای گلوله‌ای زمانی که سایش شدید و مقاومت شیمیایی مورد نیاز است، بسیار مناسب هستند. همچنین مواقعی که ‌ایجاد حرارت برای فرآیندهای آسیاب و پراکندگی تعیین‌کننده است، می‌توان از‌ این گلوله‌ها استفاده کرد. ساچمه‌ها و گلوله‌های فولادی در آسیاب‌های سریع و عاری از آلودگی (تر یا خشک) جامدات، پراکندگی مایعات و کاهش اندازه ذرات ریز، همگن‌سازی فیلرها و موادخام، کاربردهای سایشی و گردسازی در آسیاهای گلوله‌ای، لغزشی، دینو، دانه‌ای، افقی یا عمودی کاربرد فراوانی دارند. فولاد آلیاژی به دلیل دانسیته و سختی نسبی بالای آنها مصارف خاصی در سنگ‌شکن‌ها و مخلوط کردن مواد سخت و سنگین دارند. همچنین در آسیاهایی که فشارها و ضربات شدیدی اعمال می‌شود یا در فرآیندهای مختلف سنگ‌شکنی از‌ این نوع فولادها استفاده می‌شود. گلوله‌های فولادی فورج شده نیز مزایای بسیاری را در کاهش اندازه ذرات و پراکنش ریز سیالاتی با گرانروی بالا از خود ارائه می‌دهند.
به‌طور معمول گلوله‌های فولادی کربنی برای آسیاهای دانه‌ای با سرعت پایین از قبیل آسیاهای فلزات یا پودرهای شیمیایی استفاده می‌شوند. در فرآیندهای آسیاهای گلوله‌ای با سرعت بالا که در ساخت رنگ‌ها، جوهرها یا پودرهای رزینی کاربرد دارند، عموما از گلوله‌های فولادی آلیاژی کرم‌دار به دلیل استحکام و مقاومت بالای آنها استفاده می‌شود.

گلوله‌های فولادی ضدزنگ

هنگامی که حفظ یکپارچگی گلوله نهایی در یک محیط خورنده مهم باشد، انتخاب گلوله‌های فولادی ضدزنگ می‌توانند بسیار مناسب باشند. دو گرید رایج ‌این گلوله‌ها، فولادهای ضدزنگ پرکرم (مارتنزیتی) و پر کرم ـ نیکل (آستنیتی( هستند.

گلوله‌های فولادی ضدزنگ مارتنزیتی

این نوع گلوله‌های فولادی ضدزنگ (۱۲ درصد کرم) هنگامی که تحت فرآیند آبدهی قرار می‌گیرند، ساختار مارتنزیتی به خود گرفته و مقاومت آنها در برابر خوردگی تا اندازه‌ای کاهش می‌یابد، اما در مقایسه با فولادهای ضدزنگ آستنیتی دارای خواص مکانیکی بهتری هستند. با توجه به ‌این مشخصه‌ این گلوله‌ها به ویژه برای کاربرد در بلبرینگ‌ها و دریچه‌ها بسیار مناسب هستند.

گلوله‌های فولادی ضدزنگ آستنیتی

فولادهای ضدزنگ با کرم و نیکل بالای غیرمغناطیسی با ساختار آستنیتی سختی‌پذیری فولادهای آب داده شده را از خود نشان نمی‌دهند، هرچند مشخصه‌های مهم‌ این فولادها چقرمگی بالا، مقاومت مناسب در برابر خوردگی و خواص مکانیکی قابل توجه آنها در دمای بالا و پایین است.

گلوله‌های ساخته شده از ‌این فولادها کاربرد وسیعی در دریچه‌ها و تجهیزات وابسته به آنها دارد.طراحی سایت : پرشین تیک