به وب سایت شرکت شباهنگ برکت خوش آمدید.
EN

طرح توسعه معدن حسن اباد آبریزه تیران
طرح توسعه معدن حسن اباد آبریزه تیران
طرح توسعه معدن حسن اباد آبریزه تیرانطرح توسعه معدن حسن اباد آبریزه تیران
کارفرما : آقای مصطفی حاج حیدری
محل پروژه : اصفهان - شهرستان تیران
حجم سرمایه گذاری کل : 87,650میلیون ریال
نوع تولید و ظرفیت تولید : 60.000تن در سال
وضعیت پروژه : در حال اخذ تسهیلات
شرح خدمات انجام شده : تهیه طرح توجیهی

هدف از اجرای طرح:

هدف از طرح حاضر اجرای طرح توسعه معدن  مرمریت گردوئی حسن آباد آبریزه تیران و افزایش ظرفیت تولید به ۱۶۰۰۰ تن در سال  جهت فراوری و فروش محصول نهایی در بازار داخل و خارج می باشد.  و همچنین افزایش تولید کیفی محصول و کاهش ضایعات  می باشد.

تعريف، ويژگي­ها و مشخصات محصول

هر محصول ويژگي­ها و مشخصات خاصي دارد كه پيش از هر گونه بررسي فني، مالي و اقتصادي طرح، لازم است اين خصوصيات به درستي شناخته شوند. شناخت صحيح مشخصات و انواع مختلف محصول، بدون ترديد راهنماي مناسبي جهت تصميم­گيري­هاي لازم در انتخاب روش و عمليات توليد و محاسبات بعدي مورد نياز خواهد بود.

در اين ارتباط يكي از مؤثرترين روش­هاي قابل استفاده، به كارگيري استانداردهاي مدون ملي و جهاني هر يك از محصولات می­باشد. علاوه بر اين جهت بررسي بازار لازم است كه شماره تعرفه گمركي محصولات نيز مشخص گردد تا درباره روند واردات و صادرات محصول و مقررات آن شناخت لازم حاصل شود.

در اين بخش نام وكاربرد، طبقه­بندي، بسته­بندي، شماره تعرفه گمركي و استانداردهاي محصول مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

  نام و كاربرد محصول

تعاریف :

انواع سنگ ها :

سنگ های آذرین سنگهایی هستند که از انجماد مواد مذاب زیر پوسته زمین به نام ماگما شکل گرفته اند. این مواد به صورت یک مایع فشرده تحت شرایط حرارتی و فشار بی نهایت قرار دارند. نحوه خروج ماده مذاب و انجماد آن سنگهای آذرین را به سه گروه تقسیم می کند: درونی یا تمام بلوری: در این حالت ماده مذاب در فاصله زیادی از سطح زمین به کندی شروع به سرد شدن و انجماد کرده و به این دلیل تمام دانه های آن حالت کریستالی پیدا کرده و شکل بلور در آمده اند. میتوان به سنگهای گرانیت، دی نیت و دیوریت اشاره کرد.

سنگهای آذرین بیرونی یا دانه های بلوری: در این حالت ماده تشکیل دهنده سنگ به کندی شروع به سخت شدن می کند ولی از قبل از اینکه کاملا سخت شود به طبقات فوقانی و سردتر زمین منتقل می شود. به این ترتیب دانه هایی از آن به شکل بلوری سخت شده و بقیه که به سرعت سخت شده اند حالب بلوری ندارند، در حالی که جنس هر دو قسمت یکی است، سنگهای پرفیر گرانیت، دی ینیت و پرفیر دیوریت از گونه های سنگهای بیرونی می باشد.

سنگهای آتشفشانی: در این حالت خمیر مایه سنگ به سرعت به طرف هوای سرد حرکت کرده و به سرعت منجمد می گردد. به هین علت حالت بلوری ندارد. بازارت ازجمله سنگهای آتشفشانی می باشد. سنگهایی که به سرعت خیلی زیاد در هوای آزاد سرد می شوند، به شکل کفسنگ یا پوکه سنگ منجمد می شوند.

سنگهای رسوبی: سنگ های رسوبی از تجمع و بهم پیوستن سنگها، لایه های رسوبی و یا بقایای گیاهان و جانوران در سطح زمین به وجود می آیند. ا زانواع آنها می توان : – ماسه سنگ – سنگ آهک – سنگ های مرجانی را نام برد.

سنگهای دگرگونی: سنگهای موجود ممکن است بر اثر حرارت و فشار به سنگی جدید و کاملا متفاوت از انواع سنگها تبدیل شود. وقتی که چنین تغییری ظاهر می شود سنگهای حاصله دگرگون نامیده می شوند. برخی از سنگهای دگرگون عبارتند از: کوارتزیت( ماسه سنگ دگرگون شده ) مرمر( سنگ آهک دگرگون شده ) شیست(خاک رس دگرگرون شده).

چگونگی نام گذاری سنگهای ساختمانی:

سنگها از نقطه نظر شکل به دو گونه تقسیم می شود.

سنگ طبیعی یا خام : قطعات و یا خرده سنگها هنگامی که از معدن خارج می شوند به صورت سنگ خام هستند.

سنگ  مصنوعی یا فراوری شده: که قابل مصرف جهت استفاده در ساختمان می باشد که به دو نوع خرد شده و قطعه سنگ تقسیم می شوند.

سنگهای خرد شده: بسته به اندازه و درشتی دانه هایش نامگذاری شده است. باید توجه داشت این گونه سنگها به صورت طبیعی در رودخانه و مانند این ها یافت شده استخراج می گردد.طراحی سایت : پرشین تیک