به وب سایت شرکت شباهنگ برکت خوش آمدید.
EN

طرح توجیهی مجتمع گردشگری
طرح توجیهی مجتمع گردشگری
طرح توجیهی مجتمع گردشگریطرح توجیهی مجتمع گردشگری
کارفرما : شرکت شمیم راه ابریشم
محل پروژه : فارس - شیراز
حجم سرمایه گذاری کل : 150.000میلیون ریال
نوع تولید و ظرفیت تولید : در حال احداث
وضعیت پروژه : در حال بهره برداری
شرح خدمات انجام شده : تهیه طرح توجیهی و امکانسنجی

معرفی پروژه
جمعيت شهر شيراز بالغ بر ۱۷۱۱۱۸۶ نفر در سال ۱۳۸۵ برآورد شده است از طرف ديگر جمعيت كل استان در همين سال بالغ بر ۴۳۳۶۸۷۸ نفر برآورد گرديده است.(سالنامه آماری ۸۵ استان فارس)

لذا شهر شيراز به عنوان مركز استان فارس و همجواري با استان هاي مركزي و جنوبي با موقعيت مكاني و شرايط خاص آب و هوايي معتدل يكي از پرجاذبه ترين شهرهاي كشور مي باشد. هر ساله بر تعداد بازدید کنندگان افزوده می شود.

همانطور که در قبل توضیح داده شد هر ساله تعداد دفعات مسافرت به شیراز توسط بازدید کننده کاهش می یابد که جهت رفع این مشکل می بایست کیفیت خدمات و تنوع در نوع کابری های گردشگری افزایش یابد.به همین دلیل در شهر جدید صدرا که در فاصله ۱۰ کیلومتری شیراز است کاربری های مختلف در این شهر نوبنیاد در حال احداث است و آن را در چند سال آینده به یک شهر توریستی تبدیل می نماید.

انواع کاربری های گردشگری که میتوانند در یک مجموعه شهری در کنار هم قرار گیرند عبارتند از:

از هتل ۵ ستاره- سفره خانه سنتی – مجموعه ورزشی (کارتینگ. جامپینگ. اسکواش. دوچرخه سواری. مینی گلف . و…)- پارک آبی- مجموعه اقامت به سبک سنتی- مجموعه تفریحی آبزیان- مجموعه تفریحی ورزشی( شنا. سونا. جکوزی. و….) که بسیاری از آنان برای اولین بار درحال احداث هستند.طراحی سایت : پرشین تیک