به وب سایت شرکت شباهنگ برکت خوش آمدید.
EN

تولید فرش ماشینی
تولید فرش ماشینی
تولید فرش ماشینیتولید فرش ماشینی
کارفرما : صنایع ستاره طلایی مرینوس بافت
محل پروژه : اصفهان - کاشان
حجم سرمایه گذاری کل : 205.246
نوع تولید و ظرفیت تولید : تولید فرش
وضعیت پروژه : در حال اخذ تسهیلات
شرح خدمات انجام شده : تهیه طرح توجیهی و تامین منابع مالی

معرفی پروژه  :

کاشان پایتخت فرش ماشینی

کاشان با قدمت ۷ هزار ساله و این واقعیت که نخستین خاستگاه تمدن بشری است، و آثار کشف شده در تپه سیلک کاشان نشان می‌دهد که شکوفایی صنعت در این منطقه ریشه باستانی داشته تا آنجا که هم‌اکنون دانشگاه‌های معتبر دنیا از آن به‌عنوان مرجع استفاده می‌کنند. کارخانجات فرش ماشینی در اکثر شهرهای کشور وجود دارد ولی بسته به امکانات در برخی شهرهای کشور از کثرت بیشتری برخوردار است. همان طور که قالیهای دستباف محدوده جغرافیایی مشخصی دارند، فرشهای ماشینی نیز در نقاط خاصی از ایران بافته میشوند .در این میان کاشان و آران وبيدگل را میتوان پایتخت فرشهای ماشینی ایرانی نامید. این دو شهر بیشترین کارخانه جات تولید فرش ماشینی را در خود جای داده اند.

منطقه کاشان بعنوان قطب جهانی تولید فرش مطرح است و این صنعت بعنوان موتور محرکه، صنعت نساجی و بخش عظیمی از صنایع بالادستی را به حرکت درآورده است. این صنعت در تولید ارزش افزوده و اشتغال اهمیت فراوانی دارد و شکوهی از تولیدات حوزه نساجی ایران را در دنیا نمایان کرده است. کاشان با فعالیت بیش از ۱۶۰۰ واحد تولیدی و برخورداری از موقعیت مطلوب از نظر وضعیت جغرافیایی، نزدیکی به پایتخت و مرکز استان دارای پتانسیل خوبی در امر صادرات غیرنفتی و رونق اقتصادی منطقه است.
اولین واحد تولیدی فرش ۱۲۰۰ شانه جهان درشهرک صنعتی سلیمان صباحی بیدگلی راه اندازی شده و نخستین فرش ۱۲۰۰ شانه جهان در کاشان تولید شده است كه از نظر طرح و نقش و کیفیت بسیار به فرش های دستباف شباهت دارد که در راستای تامین نیاز داخل کشور و توسعه صادرات تولید شده است.طراحی سایت : پرشین تیک