به وب سایت شرکت شباهنگ برکت خوش آمدید.
شباهنگ برکت
EN

تولید بتن سیال معمولی و بسته بندی انواع مصالح ساختمانی
تولید بتن سیال معمولی و بسته بندی انواع مصالح ساختمانی
تولید بتن سیال معمولی و بسته بندی انواع مصالح ساختمانیتولید بتن سیال معمولی و بسته بندی انواع مصالح ساختمانی
کارفرما : شجاعت حاجی پور شیف بکلو
محل پروژه : اردبیل - اردبیل
حجم سرمایه گذاری کل : 10.900میلیون ریال
وضعیت پروژه : در حال اخذ تسهیلات
شرح خدمات انجام شده : تامین منابع مالی و تهیه طرح توجیهی

مزایای استفاده از بتن آماده ‌تر

کاهش زمان پروژه:  بزرگ‌ترین دلیل استفاده از بتن آماده کاهش زمان ساخت پروژه است که می‌تواند از جهات مختلف به سود پیمانکار باشد. بتن تر آماده نیازی به کارهای اضافی ندارد و وقت زیادی تلف نخواهد کرد.

کاهش هزینه‌ها:  زمانی که یک پیمانکار بتن آماده تر را سفارش می‌دهد نیازی به استفاده از تجهیزات کارگاهی و حتی کارگر نیز ندارد و می‌تواند بتن را به کمک پمپ انتقال دهد.

کاهش مصرف آب:  بتن آماده در کارخانه تولید می‌شود و میزان آب مصرفی آن با توجه به شرایط استاندارد تعیین می‌شود. بنابراین با انتقال بتن تر به کارگاه نیازی به استفاده مجدد از آب نخواهید داشت و آب کمتری هدر می‌رود.

مناسب برای بتن ریزی‌های بزرگ:  پروژه‌های بزرگ به بتن ریزی سریع نیاز دارند و در صورت کوتاهی در انتقال بتن ممکن است بتن به صورت یکپارچه نباشد. بنابراین بتن آماده تر مانع از عدم پیوستگی در بخش‌های مختلف یک پروژه، بخصوص ستون‌ها و سقف می‌شود.

مزایای استفاده از بتن آماده خشک

کاهش هدر رفت بتن:  اگرچه پروژه‌های ساخت و ساز بزرگ و کوچک بسیاری وجود دارد، اما همه آنها امکان استفاده کامل از بتن تر را ندارند و بتن تولید شده را باید به مرور زمان مصرف کنند تا از خراب شدن بتن و کاهش کیفیت سیمان جلوگیری کنند. بتن آماده خشک را می‌توان در پروژه‌های کوچک و به مرور زمان استفاده کرد.

امکان تولید انواع بتن:  زمانی که به کارهای داخلی و با حجم کمتر در ساختمان می‌رسید، باوجوداینکه حجم بتن مصرفی کم می‌شود، اما تنوع بتن بالاتر می‌رود. به‌عنوان‌مثال، ممکن است برای کف یا زیر موزاییک و سرامیک به بتن سفت نیاز داشته باشید و برای پشت کاشی و سنگ به بتن دوغابی نیاز داشته باشید. بنابراین، در این حالت میزان آب مصرفی به انتخاب پیمانکار خواهد بود و شرایط بتن را با توجه به نیاز خود انتخاب می‌کند.

مناسب برای پروژه‌های طولانی مدت : بتن آماده تر برای پروژه‌های زمانبر انتخاب خوبی نیست و با گذشت زمان کیفیت بتن از دست می‌رود. انتقال بتن خشک به محل پروژه کمک می‌کند که در زمان خاص و در حجم مورد نیاز بتن تولید شود و بقیه بتن به صورت خشک باقی بماند.

ایده آل برای شرایط دمایی سخت:  بتن ریزی در هوای سرد و بتن ریزی در هوای گرم در شرایط بسیار سخت انجام می‌گیرند و ممکن است به یخ زدگی بتن یا تبخیر آب بتن منجر شوند. بتن آماده خشک از این پدیده جلوگیری می‌کند و به محض نیاز به بتن ریزی، بتن در محل تولید می‌شود.

اصولاً ایجاد تفاوت و تمایز بین این دو نوع بتن کار مشکل و به نظر اشتباهی است. در اصل، منشأ این دو نوع بتن یکیست و از مواد اولیه یکسان تولید می‌شوند؛ اما با توجه به سفارش مشتری و شرایط پروژه ممکن است که بتن را به صورت خشک یا تر بسازند. اگرچه در برخی از پروژه‌ها یک نوع خاص از این بتن‌ها را سفارش می‌دهند، اما نمی‌توان آن را دلیل بر برتری آن نوع بتن دانست و توصیه می‌شود که نوع بتن آماده با توجه به پروژه ساخت و ساز انتخاب شود.

به‌عنوان‌مثال، اگر یک پروژه در شرایط آب و هوایی سخت قرار دارد، یا ممکن است پروژه بتن ریزی طول بکشد، یا به حجم کمی بتن نیاز داشته باشید، بهتر است از بتن آماده خشک استفاده کنید و از این طریق دردسر خود را کاهش دهید. اما اگر به بتن ریزی فونداسیون یا سقف یک پروژه بزرگ مشغول هستید و احتمال می‌دهید حجم کار بالا باشد، استفاده از بتن آماده تر توصیه می‌شود و از کارخانه بتن بخواهید که بتن را با توجه به نیاز شما تولید کند.


کلیه حقوق سایت متعلق به شباهنگ برکت می باشد و هرگونه کپی برداری از محتوای سایت پیگرد قانونی دارد.
طراحی سایت : پرشین تیک